Rīgas plānošanas reģions, turpinot darbu pie projekta “Military Heritage”, meklē cilvēkstāstus par notikumiem no Pirmā pasaules kara sākuma līdz pat Padomju režīma noslēgumam, kas ietver cilvēku likteņus, ikdienas sadzīvi un pastāvēšanu dažādu varu krustcelēs. Tāpat aicinām atsaukties iedzīvotājus, kuru teritorijā atrodas vēl kāds neapzināts militārā mantojuma objekts ar tūrisma potenciālu.
Projekts “Militārais Mantojums” tapis Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) INTERREG Igaunijas-Latvijas Pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros un tā galvenais mērķis ir attīstīt militārā mantojuma tūrisma potenciālu Latvijas un Igaunijas teritorijā, izveidojot pievilcīgu un kopīgu militārā mantojuma tūrisma produktu vietējiem un ārvalstu tūristiem. Projekta rezultātā būs izstrādāts tūrisma produkts ar vairāk kā 150 dažādām militārā mantojuma vietām Latvijā un Igaunijā, kā arī ceļvedis un 10 tematiski tūrisma maršruti.
Lai īstenotu projekta mērķus, Rīgas plānošanas reģions sadarbībā ar iedzīvotājiem vēlas apzināt iespējamos militārā mantojuma objektus, kas attiecas uz laika periodu no Pirmā pasaules kara sākuma līdz pat Padomju režīma noslēgumam, un šobrīd nav zināmi plašākai sabiedrībai. Tāpēc tiek meklēti cilvēki, kuru īpašumos slēpjas vēl neatklāti mantojuma dārgumi, ar iespējamu potenciālu tos nākotnē pārveidot par tūrisma objektiem un daļu no militārā mantojuma produkta.
Arī cilvēkstāsti ir būtiska vēstures liecība, kas nereti pazūd un netiek saglabāta, bet pauž nozīmīgas detaļas par cilvēku ikdienu un vienkāršo dzīvi laikā, kad Latviju un mūsu zemi plosīja dažādi militāri konflikti un svešas varas. Tieši tāpēc projekta ietvarā taps ceļvedis, kas sastāvēs ne tikai no objektu aprakstiem, bet arī cilvēkstāstiem un viņu atmiņām par dažādiem laika periodiem Latvijas vēsturē 20.gadsimtā. Vēlamies uzrunāt cilvēkus, kuri savās atmiņās glabā kādus unikālus stāstus par abiem Pasaules kariem un Padomju režīmu un, kas vēlās ar šiem stāstiem dalīties, lai bagātinātu tūrisma produkta saturu un emocionālo pienesumu.
Ikviens, kurš zina par kādu vēl neapzinātu militārā mantojuma objektu un ikviens, kas vēlas dalīties ar savu stāstu, lūgts sazināties ar Rīgas plānošanas reģiona projekta “Militārais mantojums” komunikācijas speciālisti Katrīnu Valaini rakstot uz: katrina.valaine@rpr.gov.lv vai rakstot iestādei: Rīgas plānošanas reģions, Zigfrīda Annas Meirovica bulvāris 18, LV-1050.